Elindult az új Otthonfelújítási program! Minősítsen elő!
A napelemes rendszerek és a kriptovaluták rohamos fejlődésen mentek keresztül az elmúlt évtizedben. Mindkettő eszköz esetében a felhasználók száma napról napra gyarapodik, így globálisan is nő a népszerűségük. Korábban senki nem gondolta volna, ezek sikerességét, és végképp nem azt, hogy ezek egyszer szoros kapcsolatba is kerülhetnek. Ám most megtörtént ez is! A következőkben bemutatjuk, hogy miként is talált egymásra a napenergia és a digitális fizetőeszköz.
MI IS AZ A KRIPTOVALUTA?
Először is fontos tisztázni a kriptovaluta jelentését, hiszen sokak még mindig nem kerültek vele közvetlen kapcsolatba, nem használták azt, vagy az is előfordulhat, hogy a fogalommal sem találkoztak még. A kriptovaluta egy olyan digitális elem, ami manapság egyre több helyen szolgál csereeszköz, vagy fizetőeszközként. Ezek az online fizetőalkalmatosságok úgynevezett kriptográfiát, vagyis titkosítást alkalmaznak a tranzakciók biztonságos lebonyolítása érdekében. A kriptovaluták tehát a digitális világban megjelenő valuták egy bizonyos részhalmazát jelentik, és virtuális fizetőeszközként funkcionálnak. A kriptovalutáknak több változata is létezik már, közülük tán az egyik legismertebb és legnépszerűbb a Bitcoin, mely 2009-ben került először kibocsájtásra. A digitális valuták egyik közös jellemzője a. decentralizáltság és a „globalitás”, vagyis a Föld minden pontján a megfelelő helyeken fizetni lehet velük.
A NAPENERGIA ALTERNATÍV FIZETŐESZKÖZE: SOLARCOIN
A haladó gondolkodásúak és a digitális világ térnyerésében hívő szakértők néhány évvel ezelőtt már előrevetítették, hogy a kritpovaluták és a megújuló energia komoly fúzióra fog lépni. Ez pedig már nem fikció, hisz létrejött a SolarCoin. Erről a speciális virtuális fizetőeszközről ugyan még kevesen hallhattak, mert az áttörés még nem következett be, de pár éven belül akár olyan sikereket érhet el, mint a Bitcoin. A kriptovaluta és a napenergia fúziója 2014-ben kezdődött meg, mikor is e két innovációra érzékeny terület összefonódott és létrejött az online szolár valuta. A német kezdeményezésre megalkotott SolarCoin egyfajta ösztönzőként szolgál a napelemes rendszereket használók számára. A kriptovalutát azok a magánszemélyek és vállalatok érdemlik ki, akik a napelemek segítségével zöld áramot állítanak elő. A díjazás a megtermelt megawattórák után jár, vagyis 1 MWh áramért cserébe a napelemes rendszer tulajdonosa 1 SolarCoin birtokosa lehet. A termelés mérése a hagyományos módszerekkel felszerelt mérőórákkal történik. A projekt 2014-es beindítása óta már több alkalommal is kísérletet tettek arra, hogy a virtuális fizetőeszközzel támogassák a napelemes programokat. Az egyik ilyen sikeres kezdeményezést még 2018-ban az ACWA Power jelentette be, aki bevezette a SolarCoint a dél-afrikai és bulgáriai napelemparkjánál. A nagy ugrást a siker felé vezető úton a német SMA Solar Technology programja jelentette, melynek keretében 2019-ben 260.000 ügyfél számára nyílt lehetőség a fizetőeszköz elnyerésére. Egyelőre a SolarCoin nem könyvelhet el olyan sikereket, mint a Bitcoin (1 Bitcoin = 32.100 USD), de értéke már így is figyelemre méltó, hisz 2018-ban már 2 dollárt fizettek érte. A lassú felfutás ellenére a napelemes kriptovalutával továbbra is próbálkoznak a szektorban, és bíznak annak jövőbeli meghatározó szerepében.
Keződkép forrása: https://gosolarpower.com/solar-coin-digital-currency-looks-to-charge-up-solar-electricity-production/