Elindult az új Otthonfelújítási program! Minősítsen elő!
Miután elhatároztuk magunkat, hogy napelemes rendszert szeretnénk telepíteni háztetőnkre, és már a kivitelező kiválasztásán töprengünk, akkor érdemes felkészülni pár kérdéssel. Ezek a kérdések pedig igen fontos szegmenst képviselnek egy ilyen beruházásnál, hisz senki sem akar később pórul járni egy relatíve költséges befektetésnél. Annak érdekében, hogy a potenciális napelem tulajdonosokat felkészítsük a napelemrendszer vásárlásra, és egy jó döntés meghozatalára, felsoroljuk miket érdemes megkérdezni a kiszemelt kivitelezőtől.
FONTOS KÉRDÉSEK A NAPELEMES RENDSZERREL ÉS A KIVITELEZŐVEL KAPCSOLATBAN
A következőknek érdemes utánajárni, ha napelemes rendszer mellett döntöttünk, de még keressük a megfelelő kivitelezőt:
- Rendelkezik-e a cég magyarországi raktárkészlettel?
Tudni érdemes, hogy sok cég nem rendelkezik felhalmozott készletekkel, így megbízás esetén csak hetekkel, vagy akár hónapokkal később tudja megkezdeni a telepítést.
- Esztétikus inverterrel dolgozik-e a cég?
Senki sem szeretné, ha épületét elcsúfítaná egy nagy fémdoboz, ezért érdemes rákérdezni, hogy milyen típusú és formavilágú inverterrel dolgozik az adott cég.
- Milyen az inverter hatásfoka?
A napelemes rendszer által megtermelt és felhasználható áram mennyisége nagyban függ attól, hogy milyen hatásfokú az inverter. Az Eu-Solar Zrt. által forgalmazott Growatt inverterek például kiemelkedő 97%-os hatásfokon működnek.
- Képes-e külső kommunikációra az inverter?
Tudni érdemes, hogy a legtöbb gyártó invertere erre nem képes. Az EU-Solar Zrt. viszont az általa forgalmazott Growatt inverterekhez ajándék wifimodult ad, ami lehetővé teszi többek között a termelés nyomon követését, és az esetleges hibák jelzését.
- A későbbiekben bővíthető lesz-e a rendszer?
Egyes esetekben, ha a vásárló nem jelzi előre, hogy a későbbiekben növekedhet a fogyasztása, akkor a kivitelezők olyan inverterrel szerelik fel a napelemes rendszert, ami nem bír el további panelokat. Mindezért fontos a kivitelezőt is tájékoztatni arról, hogy például a háztartás létszáma várhatóan nőni fog, vagy új nagy teljesítményű berendezést, például klímát tervez a későbbiekben beszereltetni, ami többlet igényt indukál és szükségessé teszi a napelemek számának növelését is.
- Rendelkezik-e a kivitelező ügyfélszolgálattal?
A napelemes rendszer engedélyeztetési, hitelügyintézési, vagy éppen kivitelezési és üzemeltetési szakaszában bármikor adódhat kérdésünk. Ilyenkor jó, ha a megbízott céghez bármikor tudunk fordulni és rögtön megkapni a szükséges tájékoztatást.
- Jár-e további költséggel a napelemes rendszer leszállítása?
Sok napelemes cég a rendszer ára mellett eltitkolja, nem tünteti fel az alkotóelemek leszállításának költségét, amit persze át is terhel az ügyfélre. Ezért fontos mihamarabb tisztázni, hogy az adott árajánlatban ez a költségelem benne foglaltatik-e az árban, vagy sem.
- Mennyi időt vesz igénybe a szerelés?
A kivitelezés maga ideális esetben csupán 1 napot vesz igénybe, ugyanakkor visszacsatolva a raktárkészleti hiányosságokra ez a felkészületlen cégeknél több napos művelet is lehet.
- Túltermelés esetén mi a teendő?
Amennyiben a kialakított napelemes rendszer hosszú ideig a vártnál is kedvezőbb időjárási körülmények közt tud termelni, akkor előfordulhat többlettermelés. Ez általában ilyenkor az ügyfelekre hárul, hogy elszámoljanak vele a területi szolgáltatójukkal. Ugyanakkor vannak olyan napelemekkel foglalkozó cégek, mint az Eu-Solar Zrt., aki ennek a lebonyolításában is az ügyfelek segítségére áll.
- Van-e megelőző helyszíni felmérés?
Nem minden cég biztosít helyszíni felmérést a telepítést megelőzően. Pedig ez a tevékenység kiemelten fontos annak érdekében, hogy pontosan méretezhető a napelemes rendszer, és előre kiszűrhetőek legyenek bizonyos hibák.
- Végez-e a cég karbantartást is, ha meghibásodik a rendszer?
A legtöbb cég csak a napelemek és az inverter felszerelésével és üzembehelyezésére specializálódott. Az egyes elemek meghibásodása esetén karbantartást már nem vállalnak. Az EU-Solar Zrt. viszont országos szervizhálózattal rendelkezik, ami garantálja, hogy bejelentést követően azonnal megkezdi a kijavítási folyamatot.
- Mennyi a vállalt garancia az inverterre?
A napelemes rendszerek szívét jelentő inverterekre gyártóktól függően változó a garanciaidő hosszúsága. A legtöbb inverterre 5-10 éves jótálás elérhető. Az EU-Solar Zrt. által forgalmazott Growatt inverterekre szintén 5 év gyártói garancia biztosított, viszont ehhez akár 20 éves kiterjesztés is választható.
- Mennyi a vállalt garancia a napelemekre?
A napelemekre változó időtartamú garanciát adnak a gyártók. A minőségi napelemekbe vetett hittről az is tanúskodik, ha a gyártó több évtizedes garanciát nyújt. Az EU-Solar Zrt. által forgalmazott napelemekre a termékgarancia 10 év, viszont a 80% -os termelési szintre 25 év garanciát is nyújtanak a termékek gyártói.
A legtöbb napelemes cég a fenn felsorolt kérdésekre nem minden esetben tud megfelelően reagálni, az EU-Solar Zrt. viszont mindre megadja a választ és a kellő segítséget! Kérjen tőlünk árajánlatot, amiben megtalál minden lényeges információt a felsorolt kérdésekkel kapcsolatban is. Vállaltunk a tervezéstől, a hitelügyintézésen és engedélyeztetésen át, egészen a telepítésig segítséget biztosít a megvalósításban. Az adminisztrációs terhekkel sem kell törődnie, mert szakképzett munkatársaink mindent elvégeznek Ön helyett! Széleskörű tapasztalatunk és termékeink pedig biztosítékot nyújtanak arra, hogy egy minőségi napelemes rendszerrel Önnel együtt építhessük a fenntartható jövőt.