Döbbenet! Két akadémikus napelemekkel felszerelt határzárra tett javaslatot.

Még nem maradt le a Napenergia Plusz Programról. Válassza az EU-SOLAR-t!

A határzár  sokszorosan megtérülő beruházás lehet. Ráadásul senki sem kritizálhatja ezek után mert  megújuló energia forrásként funkcionál. Gondoljatok bele, minél magasabbra épül majd, annál több pénzt hoz.

Az EU-Solar Zrt olyan napelemeket fejleszt amelyeknek a hátfala alumíniumból készül. Így több kedvező tulajdonsága változik a paneleknek. Nemcsak a mechanikai védelme nő de egyben a napelemek könnyebben adják le a hőt. Közismert, hogy a fotoelektromos napelemek a hőmérséklet növekedésével alacsonyabb hatásfokkal működnek. Magyarországi viszonyok mellett szélsőséges esetben akár 10%-al is megnőhet a hasznosítható energia mennyisége. (éves viszonylatban ez az érték alacsonyabb)

Donald Trump napelemes tervvel egészíti ki a mexikói falat

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump, támogatói előtt szólt arról, hogy az általa korábban javasolt a mexikói határmentén felépülő falat napelemekkel szerelhetnék fel.

Az elnök egy iowai gyűlés alkalmával tett említést arról, hogy a napelemek olcsó energiát biztosítanának, melyből, mint bevételi forrásból finanszírozni lehetne az ellentmondásos falat.

„Egész jó kis elképzelés, igaz? Jó? Az én ötletem.”

A kampánya során Trump ígéretet tett a mexikói határsáv védelmét szolgáló fal felhúzására, hogy ezzel vessenek gátat az illegális bevándorlásnak és drogkereskedelemnek.

Tramp nem az átutazást akarja meggátolni, hanem az illegális ellenőrizetlen határátlépéseket amivel bűnbandák dollár millióktól esnek el.

Ragaszkodott hozzá, hogy Mexikó állja a számlát, mely gondolatot Enrique Pena Nieto elnök határozottan elutasított.

Magyarország esetében is elgondolkoztató, hogy a felelőtlen országokra kellene hárítani a költségeket. Hiszen viselkedésük veszélyezteti az egész régiót.

Trump a Cedar Rapids-ban még szerdán tartott kampányjellegű gyűlés alkalmával mondta az ünneplő támogatók előtt, hogy „egy olyan elképzelést osztok meg most, amit még eddig senki nem hallott”.

„Egy egyedi dolgon gondolkozunk, a déli határról van szó, sok napsütéssel, nagy meleggel. Azon gondolkozunk, hogy a falat napelemes falnak építenénk meg, így az energiát termelne, ami finanszírozná a költségeit, és ez jó, igaz?”

„Egész jó kis elképzelés, igaz? Jó? Az én ötletem.”

Majd hozzátette: „Napelemes fal, napelemek, gyönyörű. Úgy értem, csak gondoljatok bele, minél magasabbra épül majd, annál több pénzt hoz. Jó kis elképzelés, igaz? Jó?”

Feltételezések szerint több mint 200 cég jelentkezett és adta be pályamunkáját arra a felhívásra, amit még a Belbiztonsági Minisztérium (DHS) hirdetett meg a fal tervére, köztük a las vegasi Gleason Partners egy olyan javaslattal, melyben az acél és beton szerkezeten napelemek kapnak helyet.

A Belbiztonsági Minisztérium a BBC kérdésére elmondta, hogy 20 cég pályázata bizonyult sikeresnek az előválogatáson.

Az amerikai média már áprilisban beszámolt arról, hogy e gondolatot Trump elnök republikánus kongresszusi vezetőkkel folytatott megbeszélése során vetette fel a Fehér Házban.

A Wall Street Journal márciusi számában megjelent cikkben pedig két akadémikus szintén javaslatot tett a napelemekkel felszerelt falra.