Elindult az új Otthonfelújítási program! Minősítsen elő!
A világ legnagyobb szénbánya vállalata bejelentette, hogy 37 bányát tervez bezárni a közeljövőben, mivel működtetésük gazdaságilag már nem éri meg.
A Coal India termeli az indiai szén 82%-át, a cég állítása szerint 2018 márciusáig a bányák befejezik működésüket.
A bezárásokkal, az állami tulajdonban lévő szénvállalatok, állítólag 8 000 000 000 rúpiát, vagyis 98 millió dollárt takarítanak meg.
A napsugárzás, a szél és a nukleáris áram mindegyike több energiát szolgáltat, mint a gáz és a szén.
Az indiai napenergia-ágazat jelentős nemzetközi befektetőkkel gazdagodott és a szoláris energia zuhanó ára fokozott nyomást gyakorol az országban található fosszilis üzemanyagokra.
A kormány bejelentette, hogy 2022 után nem fog több szén üzemet építeni, és előrejelzéseik alapján a megújuló energiaforrások 2027-re az energia 57%-át fogják adni.
Egy elemző, Tim Buckley elmondása alapján, a fosszilis tüzelőanyagoktól való távolodás és az ország napenergia iránya felé történő elmozdulásának “mélyreható” következményei lesznek a globális energiapiacokon.
Az indiai kormány energiahatékonyság javítását és a megújuló energiákkal kapcsolatos intézkedései, hatással voltak a meglévő és tervezett széntüzelésű erőművekre is, melyek közül egyre több válik pénzügyileg életképtelenné.
Az indiai szoláris tarifák szó szerint szabadesésben hullottak az elmúlt hónapokban.
A Delhi-alapú kutatócsoport, a The Energy and Resources Institute (TERI) februári beszámolója megállapította, hogyha a megújuló energia költsége továbbra is ugyanolyan ütemben csökken, India 2050-re teljesen megszüntetheti a szénbányászatot.