Elindult az új Otthonfelújítási program! Minősítsen elő!
Szépen illeszkedik a dél-indiai környezetbe a Chuzhi ház, amelynek nemcsak a kialakítása, hanem fenntarthatósága is figyelemre méltó: csaknem 4000 újrahasznosított műanyagból épül fel.
Van Dél-Indiában egy terület, amely első ránézésre teljesen alkalmatlannak látszik az építkezésre: meredek, sziklás domboldalak, sűrű növényzet, hatalmas fák uralják. A Wallmakers építésziroda azonban megbízást kapott, hogy alakítson ki ott egy épületet. Így született meg a Chuzhi ház ötlete - írja a NewAtlas.
A név beszédes, hiszen a szó malajálam nyelven örvényt jelent, és a tető valóban úgy néz ki, mint egy örvénylő, tekergőző jelenség. Az otthon egyébként szépen illeszkedik a tájba, egy sziklás kiszögelésbe fészkelődik be, dús növényzet öleli körbe, sőt egy nagy fa a ház közepén nő.
Már ebből is látszik, hogy az építkezésnél kiemelten figyeltek a fenntarthatóságra. Ezt erősíti meg, hogy a ház alapját a környékről összeszedett műanyag palackok adják, amelyeket betonnal töltöttek meg, majd földdel fedtek be. A belső terekben újrahasznosított faanyagot használtak, a falak pedig vályogból készültek.
- Az ötletünk az volt, hogy egy olyan otthon alkossunk, amely a sziklaágyból ered, és örvényként veszi körül a központi fát - magyarázta a Wallmakers csapata. - Ez a ház egyaránt biztosít privát életteret a lakóknak, valamint védelmet a sűrű növényzetnek és ökoszisztémának.
A tekergőző tetőkialakítás nemcsak látványos, de lehetővé teszi, hogy a lehető legtöbb természetes fény érje a belső tereket. Az épület alapterülete nagyjából 200 négyzetméter, a hatalmas, nyitott nappalit a konyhával és az étkezővel építették egybe, de van egy sziklába épített jakuzzi is, a verandát pedig hatalmas fák árnyékolják. A földes színű bútorok és egyéb dekorációs kiegészítők a vidék hangulatát árasztják.